mosható pelenkák mosása

A mosható pelenkák mosása 5 egyszerű lépésben

Biztosan te is szeretnél babapopsibarát pelenkát használni, amivel a környezetedet is kíméled, és emellett szívesen megspórolnál havi 5-10 ezer forintot.
Erre sok ezer anyuka szerint a mosható pelenka a megoldás, ám ha az első reakciód az, hogy a mosható pelenkák mosása — akárhány gyerek mellett — túl nagy vállalás és, hogy manapság ez nem szokás, akkor a kételyek és tévhitek eloszlatása végett most neked ajánljuk a pelenka-kalkulátort, és az alábbi, rövid mosási útmutatót.

1. A használt pelenka kezelése

    • Távolítsd el a papírbetétet. Ha kakis lett, mehet egyenesen a wc-be. Ha csak pisis, akkor kézzel vagy a pelenkákkal együtt a gépben kimoshatod (néhány alkalom után elhasználódik);
    • ha a pelenkát komolyabb szennyeződések érték, vízsugár illetve megfelelő eszköz — mosogatószivacs, műanyag vagy fém “vajazókés” — segítségével tisztítsd elő;
    • öblítsd ki a pelenkát, majd mosószappannal, esetleg marhaepeszappannal kezeld a foltokat
    • ezután öblítsd ki néhányszor sima vízzel a szagok és enyhítése érdekében.

Gratulálunk! Ez volt a necces 5 perc. Innentől sétagalopp!

2. A használt pelenkák tárolása

A trükk a teafaolajban van. Ezen túl mi erre módszerre esküszünk:

    • Száraz tárolás. Előkezelés után a kicsavart pelenkákat gyűjtsd fedeles vödörben, aminek az oldalára (vagy a fedél belső részére ragasztott szivacskára) cseppents 5-10 csepp teafaolajat, amely (bizonyítottan*) enyhíti a szagokat és fertőtlenítő hatású.*Személyesen tesztelt, abszolút ajánlott módszer, a hatékonysága 4-5 napig is garantált.

3. Mosás

    • Az optimálisan összeállított pelenkakészlettel — csak és legalább — 3-4 naponta kerül sor mosásra. Optimális, mert kíméli a ráfordított energiádat és idődet, valamint óvja a pelenkákat, mert nem használódnak túl. A pelenka külsőket, tépőzárjaikkal (ha vannak) összecsukva és mosózsákban tedd be a mosógépbe.
    • Mivel moshatsz? A babád és a környezet kímélése érdekében válassz környezetbarát mosószert. Ami JÓ: mosódiógél, folyékony öko mosószer, melyeknek 5%-nál kisebb a szappan és illóolaj tartalma, mosótojás (belsőkre)
      Ami NEM jó: mosószóda, fehérítő tartalmú mosószer.
    • Folttalanításnak, koszosabb holmikhoz kiegészítésnek: reszeltszappan-dara, folttisztító só (pelenkakülsőkre ne)
    • Mosás 40°C fokon, esetenként 60°C fokon (gyártói címke szerint);
    • Öblítőt ne használj, mert ártanak a pelenkák nedvszívó-képességének. Ha illatos ruhákat szeretnél, tegyél az öblítőtartályba pár csepp mosóparfümöt vagy illóolajat.
    • Fertőtlenítésnek: az öblítőtartályba önts ecetet, vagy a drogériákban kapható fertőtlenítő öblítőt.

live-pop-in-parts4. Teregetés

    • A pelenkák szétszedhető részeit külön, nyitható részeit (patentok) szétnyitva teregesd, így gyorsabban megszáradnak.
    • Sose tedd közvetlenül fűtőtestre helyezni a pelenkakülsőket (a hőtől tönkremegy a PUL réteg, elszíneződhetnek, és a gumírozásuk is tönkremehet),
    • nyáron és (tavasszal, ősszel és télen is)használd ki a Nap (UV sugárzás) fehérítő erejét: bármilyen hihetetlen, gyönyörűen eltünteti a foltokat!

5. A tiszta pelenkák tárolása

    • Elpakoláskor egyből állítsd össze a feladásra kész szetteket! Így megkönnyíted magadnak – és reméljük a párodnak, nagyszülőknek is – a pelenkázást.

Valójában csak az első pont az, ami plusz időt, munkát jelent, a többi a ruhákkal együtt megvan. Léteznek speciális bánásmódot — de nem több időt — igénylő mosható pelenkatípusok, például a gyapjú pelenka külsők, amiket lanolinozni kell a vízhatlansághoz, de róluk máskor ejtünk szót. Ez a bejegyzés az általános rutint járja körbe.

A napi, gyors rutinon túl, a pelenkák is megérdemlik, hogy ruhadarabokként bánj velük, hiszen a mosható pelenka öltöztet is! A kedves és gonddal válogatott, de összekoszolt ruhácskák is újra meg újra a mosógépbe kerülnek, nem a szemetesbe… helyettük sem választunk egyszer használatosakat.
Meg aztán, ki szeret egész nap műanyagba csomagolva lenni?

KIK VAGYUNK MI?

Mosható pelenka tudnivalókFarkas Veronika és Kádár Szonja pelenkázási tanácsadók. Azért vagyunk
itt, hogy segítsünk neked olyan vegyszermentes mosható pelenkát választani, ami örömmé teszi a pelenkázást. 

– megmutatunk mindent a mosható pelenkázással kapcsolatban a Pelenkatapogatón
– megválaszolunk minden, a mosható pelenka használatával kapcsolatos kérdést (helyes feladás, mosás, kezelés) az e-mail-tanfolyamunk keretében, és bármikor írhatsz nekünk az info@temiti.hu e-mail címre
– ha olyan egészségügyi problémával küzdötök, amelyre megoldás a mosható pelenka (gombásodás, pelenkakiütés, ekcéma, helytelen csípőtartás), elmondjuk a pontos használatát
– védőnőknek, egészségügyi szakembereknek tartunk szakmai bemutatót
– minőségi, mégis elérhető árú mosható pelenkákat és kiegészítő termékeket kínálunk MOSHATÓ PELENKA BOLTunkban

5 hozzászólás: “A mosható pelenkák mosása 5 egyszerű lépésben”

  1. 1.Nálunk van egy kis lavór a pelenkázó mellett, abba csak beledobom a kakisat, rendezem a gyereket, azután a pelust.
    2.Az ecet kimondottan védi a gépet a vizkőtől, a többi nem képez trutyit pl a csőben.
    3.Igen, nálunk az a menet hogy egy régi mosószer adagoló kupakba öntöm az ecetet, abba megy az illóolaj vagy mosóparfüm, és úgy öntöm az öblítő tartályba ( felültöltős gép, nehéz belecélozni az illóolaj cseppekkel)
    4.2-3 nap alatt nálunk bőven lesz annyi pisis pelenka ami kitesz egy mosást.
    5.Attól függ. A csónakos külsőket nem ha nem lettek koszosak, a zsebes külsőket meg sokszor csak szellőztetem és adom is vissza, 4-5 hordásonként mosom kb, bár ez függ attól mit kapott a pelus a gyerektől. A reggeli pisi azért durvább ?

    1. Futterer Anna

      Nem tudom mit csinálok rosszul. Pár napig szüneteltettük a mosható pelenkákat. És most újra pelenka kiütése lett a kisfiamnak. Más fajta mosószódát vettem legutóbb. Úgy tűnt attól van. Ezért újra kimostam mosódióval. Lehet a mosószóda a ludas? Vagy csak az átszokás? Próbáljak ki mosózsákot? Zavar is hogy szöszös lesz a pul – van 2 cicánk. Óhatatlan.

  2. Kurti Zsuzsanna

    Sziasztok, lenne par kerdesem (bocsi az ekezetek hianyaert):
    1. az elokezelest idoben mikor vegzitek el? Gondolok arra, hogy lekapom a kakisat, amirol mondjuk folyik mindenhova az anyatejes kaki, de kozben ra kell adnom a babara a kovetkezot, aztan el kell ot rendeznem, es gondolom csak utana tudnek a pelenka elokeszitessel foglalkozni. Szoval hova teszitek a nagyon kakis pelenkat kozvetlenul a csere utan, illetve van-e annak realitasa hogy az ember mindig a furdoszobaban pelenkazzon es akkor konnyit ezen a probleman?
    2. A mososzoda, ecet es tarsaik nem teszik tonkre ezeket a modern mosogepeket?
    3. Az ecetet es az illoolajat, jol ertem hogy egy helyre ontitek az oblito helyere?
    4. A volegenyem odzkodik attol, hogy a pelenkakat a ruhakkal egyutt mossuk majd. probalt esetleg valaki mar ilyen minimosogepet, ami elvielg negyed ora alatt kimossa a kis adag ruhat? Pl: https://edigital.hu/felultoltos-mosogep/hyundai-wm250-mini-mosogep-p363003
    5. A kulsoket is kimossatok harom naponta?
    Koszi szepen a segitseget!

    1. Kiss Nikoletta

      2. A mososzoda, ecet es tarsaik nem teszik tonkre ezeket a modern mosogepeket?
      – 7 éve használjuk felültöltős mosógépünket. Tavaly volt kint a mosógépszerelő a panelt javítani rajta és maga is elcsodálkozott, hogy milyen szép és tiszta állapotú a mosógép (belül is). Azt nem mondtuk neki, hogy CSAK mosószódát, ecetet és illóolajat használunk 🙂 Bátran használhatod ezeket a szereket!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Scroll to Top