hordozni jó

Tegyük rendbe: hordozni jó! Mindenkinek az :).

Mikor egy baba világa jön, minden új neki, és valljuk be, többnyire minden új nekünk is.

9 hónapnyi szimbiózist nem lehet egyik pillanatról a másikra elengedni egyik félnek sem. Épp ezért szokták az első időszakot negyedik trimeszternek hívni. A babád, igénye és valószínűleg a tiéd is, a folyamatos testkontaktus, ami  nem mindig valósítható meg könnyen, pedig a kicsi fejlődéséhez és életben maradásához is nagyon fontos.

A testi kontaktus segíti a babád az idegrendszerének és a stresszkontroll fejlődését. A folyamatos együtt mozgás, illetve a kicsi  mikromozgásainak hatására fejlődik az egyensúlyérzék, az izomzat, illetve a megfelelő pozíció segíti segít a csípő fejlődését is.

Mivel a hordozóeszközben a lehető legközelebb vagytok egymáshoz, gyorsan tudsz reagálni a babád  jelzéseire és ez növeli a  biztonságérzetét, melynek nagyon pozitív és  hosszútávú hatásai is vannak.

Tehát a babádnak jó: ott piheg rajtad, érzi a megnyugtató illatodat, hallja a szíved dobogását. Amikor a pocakodban volt akkor is hasonló, szoros ölelésben, függőlegesen ringott benned.

Neked is/ nektek is jó,  mert nyugodtabb leszel, ha folyamatosan észleled a babád jelzéseit, és nem kell mindig odaszaladgálnod hozzá hozzá, hogy megnézd, minden rendben van- e vele.

És van ám egy nagyon praktikus oldala is a hordozásnak: mégpedig a KÉT SZABAD KÉZ! Az első hetek, a gyermekágyi időszak az összehangolódás és az anya regenerálódásának ideje. Ha kapsz segítséget, akkor is hamarosan eljön az az idő, amikor néhány dolgot már meg kell csinálnod, és előfordul, hogy a babád csak téged akar.  Nos ez igen nyomós érv a hordozásra.

hordozni jó

 

Talán benned, vagy a téged támogató környezetedben felmerült már kérdés, kétely, hogy biztonságos- e. Kap levegőt, nem nyomódik össze, nem árt a gerincének? Esetleg unatkozik, mert nem lát ki rendesen?

Vegyük sorra:

Biztonságos- e?
Őszintén! Van jobb, biztonságosabb hely egy babád számára, mint Te? Csak annyi a dolgod, hogy úgy vigyázz rá, ahogyan akkor vigyáztál rá, amikor a pocakodban volt. Amikor rajtad van azonnali választ kap minden reakciójára, nyugtató anyaillatban ring és a szívverésedet hallgatja. Gondolj bele, milyen jó neki így!

Kap levegőt?
Fontos, hogy a babád arca mindig látható legyen, valamint az álla és a mellkasa között legalább két ujjnyi távolság legyen. A kis fejét sosem szabad teljesen betakarni. Ha ezekre figyelsz, akkor biztosan kap levegőt. A  légzésed ritmusa pedig segít szabályozni az ő légzését.

Nem nyomódik össze?
Ahhoz, hogy a baba biztonságban és számára ideális pozícióban legyen, szükséges, hogy kellően feszes legyen a kötés. Ez azonban nem jelenti azt, hogy el kell szorítani a kicsit. A kötés feszességet úgy is tudjuk ellenőrizni, hogy veszünk egy mély levegőt. Amennyiben ezt kényelmesen még tudjuk tenni, úgy a kicsi is kényelmesen tud lélegezni és nincs összenyomva.

Jót tesz a gerincének?
Erre egy nagy igen a válasz! A köztudatban elterjedt tévhittel ellentétben a baba gerincének nem az egyenes, merev felület tesz jót, hanem az, ha az eredeti, születéskor C alakú -formát, majd a mozgásfejlődés során fokozatosan kialakuló kettős S formát támasztjuk meg. Ehhez nyújt segítséget a megfelelően megválasztott hordozóeszköz.

Nem unatkozik?
Hidd el, idővel egyre többre lesz kíváncsi a világból és ezt jelezni is fogja. Többféle hordozási mód közül válogathattok, mindig az alkalomnak megfelelően és nem fordul elő olyan eset, hogy a babád az unalomtól szunyókálna el. Viszont a kellemes közérzettől és a ringástól nagyon jókat fog aludni és te ezért nagyon hálás leszel!

KÉRDÉSED VAN? ÍRD MEG KOMMENTBEN!

[border ]

[products_slider title=”” per_page=”12″ featured=”no” latest=”no” best_sellers=”no” on_sale=”no” orderby=”menu_order” order=”desc” layout=”default” category=”babahordozok, ” ]

[border ]

 

Szia!

Kosináné dr. Krómer Zsuzsanna vagyok, hordozási tanácsadó.  Szeretnék segíteni, hogy te is megismerd és bármilyen helyzetben tudd helyesen használni a babahordozó eszközödet. Akár másik babával a pocakban, vagy szoptatás közben.
Számomra a hordozás öröm, biztonság és szeretet. Szeretném úgy bemutatni minden csínját-bínját, hogy nektek is az legyen.
​ ​
Én csak a második lányom születése után ismertem meg a hordozást és azóta is töretlen a szerelem, lányom részéről is, ahogy azt a fotónkon is láthatod :)!

Ha hordozóeszköz választás előtt állsz vagy kérdésed van a meglévő hordozóddal kapcsolatban, olvasd el a cikkeimet a temiti blogon, vagy ha a gyakorlatnál akadtál el, esetleg a babáddal együtt szeretnél kipróbálni többféle hordozót, akkor egy személyes tanácsadás keretében.

2 hozzászólás: “Tegyük rendbe: hordozni jó! Mindenkinek az :).”

  1. Farkas Veronika

    Szia Ági!

    Milyen síeléshez és mekkora gyerkőchöz? Pelust tapogatni jöhetsz minden nap a Pesterzsébeti bemutató termünkbe (Magyarinda&Temiti Ökobaba Pont – 1203 – Budapest, Téglagyár tér 7-9.). H-CS 9-16h, P 9-14h-ig, áprilistól pedig már hosszabban leszünk nyitva.

    Üdv, Veronika

  2. Sipos Ágnes

    Sziasztok!
    Síelés közbeni babahordozáshoz szeretnénk hordozót ..vagy bérelni, vagy venni. Melyiket javasolnátok? Mi egy rugalmas kendőre gondoltunk..
    Ezen kívül érdekelne (de nagyon) a pelenkatapogatás is, de az április 4-iei alkalmat túl távolinak gondolom. Mit lehet tenni? Esetleg hamarabb, kilátásban egy időpont? Vagy a tapogatás nélkül is érdeemes nekivágni?
    Üdvözlettel
    Ágnes

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Scroll to Top